1-as vaizdas iš 48-ių vaizdų
"Vasara 2004"
Atgal
Stop
Toliau

       2004 metais jūromis nuplaukėmė 850 jūrmylių. Aplankėme Lenkiją (Gdanskas), buriavome Lietuvoje, Latvijoje (Liepoja ir Venspilis), Estijoje (Roomassaare ir Saarema), Suomijoje (Turku ir Marienhamnas Alandų salose).
       Reikia pasakyti, kad visoje rytinėje Baltijos pakrantėje kol kas tik Lietuva atrodo mažiausiai atraktyviai, žiūrint paslaugų prasme uostuose. Labai pasitaisė lenkai. Muitininkai nereikalavo alkoholio, atvažiavo po penkių minučių po iškvietimo, uosto prižiūrėtojas maloniai nustebino tuo, kad paklaustas apie nematytą vėliavą ne tik paaiškino, kad tai Gdansko vėliava, bet ir padovanojo vieną mūsų laivui "free-of-charge". Įplaukus į Gdansko uosto prieigas po dešinei yra krantinė, kurioje kabo plakatas, nurodantis kad su uosto tarnyba reikia susisiekti VHF-14 kanalu. Taip ir padarėme. Tiesa, kalbėjau angliškai. Niekas neatsakė, tačiau girdėjau, kaip lenkiškai kažkas tuoj pat pradėjo mumis rūpintis: "Počiebni samochodžik...".

       Atvažiavęs pasienietis neprašė rašyti rolės, kaip kad lietuvis daro. Jis nuskanavo pasų magnetinės juostelės turinį į savo kompiuterį, o kitas pasienietis, paėmęs mūsų pasus, pats užpildė rolę ir davė pasirašyti. Tiesa, taip buvo visur. Latvijoje, Estijoje ir Suomijoje. Niekur, išskyrus Lietuvą, nereikėjo pasienio patikrai plaukti į specialų uostą. Pasieniečiai, arba jų agentai, viską sutvarkydavo patys jachtklube. Taip, kaip su buriuotojais šalies svečiais elgiamasi Lietuvoje, galėtų pasimokyti nebent Rusija. Bet, kadangi, tokio elgesio pati Rusija mus ir išmokė, mes pelnytai galime didžiuotis, kad esame šiuo atžvilgiu unikalūs. Girdėjau ne iš vieno užsieniečio, kad dėl pasienio procedūrų tvarkos, dėl kalbų nežinojimo, kuro nebuvimo ir laukinių sąlygų jachtklube, jie daugiau plaukti į Lietuvą nebenori. Tiesa ir Lenkijoje nebuvo interneto uoste. Tačiau aktuali oro prognozė buvo iškabinta skelbimų lentoje.

       Toliau rasite daug vaizdų iš šių metų atostogų, uostų planų ir kelionių aprašytmų. Pradžioje apie Lenkiją. Toliau - apie Suomiją, Latviją (www.latviancoast.lv) ir pabaigoje apie Estiją (http://marinas.nautilus.ee/index.php/marinas). Pirmyn.