13-as vaizdas iš 18-os vaizdų
"Kaliningradas 2005 vasara"
Atgal
Stop
Toliau

      Sekmadienį išsiruošėme į miestą. Gavę patarimą iš draugų, sėdome į taksi, o ne ėjome pėsti. Neturėdami vietinių pinigų, pasiūlėme taksistui 10 litų, už kuriuos jis sutiko mus nuvežti į pasaulio kraštą. Tad patraukėme į internetinę kavinę sužinoti orų prognozės. Pasirodo, Kaliningrade yra net dvi internetinės kavinės. Viena jų, įsikūrusi virš naktinio klubo, 10 valandą ryto dar neveikė. Teko pasivaikščioti. Ir ne veltui, nes sankryžoje pamatėme stoviniuojančius ir Rusijos prezidento Vladimiro Putino kortežo belaukiančius žmones. Sustojome ir mes. Bet be pralenkiančių automobilių daugiau nieko nepamatėme. Automobiliai lėkė prie Karališkųjų vartų, prie kurių turėjo pasakyti kalbas Rusijos Prezidentas V. Putinas ir Vokietijos kancleris R. Šrioderis.
      Kelias iki Karališkųjų vartų ėjo gatve, kuri vadinasi "Litovskij val" (Lietuvių pylimas). Karališkieji vartai buvo pradėti statyti 1843 metų rugpjūčio 30 dieną. Jų pamatinio akmens dėjimo ceremonijoje dalyvavo karalius Fridrichas Vilhelmas IV. Tai buvo miesto įtvirtinimo sienos vartai, pro kuriuos karalius kasdien važiuodavo karieta pasivažinėti. Vartuose yra pavaizduoti svarbūs miesto istorijoje žmonės: Čekijos karalius Otakaras II (1230-1278, miesto įkūrėjas), Prūsijos hercogas Albrechtas (1490-1568, reformatorius ir švietėjas, "Albertinos" Universiteto steigėjas, kuriame profesoriavo Imanuelis Kantas), ir pirmasis Prūsijos karalius Fridrichas I (1657-1713, karūnuotas Kenigsberge/Karaliaučiuje).
      Vartų likimas - panašus į viso Kenigsbergo likimą. Iki Kaliningrado 750-ies metų jubiliejaus jų nelietė restauratorių rankos. Tik miesto šventė privertė rusus susirūpinti garsiausių miesto vartų išvaizda. Nuotraukose galima matyti - kokiame stovyje buvo skulptūros (ant apgailėtinų liekanų daromi nauji lipdiniai iš senų nuotraukų, bei napmirštama slaviškosios kultūros praeitis).